Pro Kajak Pro Kajak/FB Sklep
 
 KATALOG
 
 
podobne:  »Kajaki jednoosobowe: górskie

Tuna 1.0 WAKA Kayaks

Cofnijmy się do 2011 roku. Kenny Mutton projektuje wtedy kajak Tuna. Swoją premierę ma on podczas Adidas Sickline - zawodów, które uznawane są za Mistrzostwa Świata w kajakarstwie ekstremalnym. Sam Sutton zwycięża z przewagą 2.3 sekundy nad kolejnym zawodnikiem. Od tamtej pory Tuna uważana jest za najbardziej udaną konstrukcję dla kajakarstwa i wyścigów ekstremalnych - wygrywa niemal wszystkie.

Początkowo kajak jest produkowany przez nowozelandzką firmę Blisstick. Jednak trudny dostęp do europejskiego rynku oraz wielu rozczarowanych kajakarzy, którym nie udało się zdobyć Tuny, skłania projektantów do przeniesienia formy na stary kontynent. Obecnie kajak produkowany jest w Europie, w kooperacji z Mikem Neckarem, twórcą takich marek jak Necky Kayaks czy Delsyk Design.

Konstrukcja Tuny skierowana jest do profesjonalistów. Łagodne, ale jednak krawędzie dna, pozwalają szybko manewrować przy każdej prędkości i nawet gwałtowna zmiana kierunku nie stanowi problemu. Unikalna w swojej konstrukcji rufa redukuje nieplanowe świeczki hamujące w odwojach. Wszystko to odczujesz już przy pierwszym boofie czy przyspieszeniu na czubku fali. To niby tylko drobiazgi, ale takie właśnie drobiazgi mają największe znaczenie podczas startu. Kiedy wszyscy są przygotowani kondycyjnie i technicznie, wtedy zwykle drobiazgi decydują o sukcesie. Przekonaj się.

Dane techniczne
Długość 259 cm • Szerokość 67,5 cm • Waga 21 kg • Pojemność 300 l • Optymalny przedział wagowy kajakarza 70 - 110 kg • Kokpit 90 x 52 cm

Numer Art. 25020100

Wyposażenie
Regulowane siedzenie o anatomicznym kształcie. Wkładki biodrowe z nienasiąkliwej pianki. Regulowane oparcie z systemem dociągania na paskach zębatych. Regulowane skrzydełka. Regulowany podnóżek. Przegrody bezpieczeństwa w dziobie i rufie. Uchwyty na dziobie i rufie. Uchwyt bezpieczeństwa na pokładzie. Korek odpływowy.


Kolory: czerwony, zielony, żółty
Cena: 3899,00
podobne:  »Kajaki jednoosobowe: górskie
Porównaj z:

Uwaga:
staramy się, aby wszystkie informacje zawarte na naszych stronach były jak najbardziej aktualne, ale musimy zastrzec, że wszyscy nasi dostawcy wprowadzają udoskonalenia sprzętu, a więc zdarza się, iż jego wyposażenie lub detale konstrukcyjne nieco różnią się od tu opisanych.

© Pro Kajak 2005-2017

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na te warunki.

Czytaj więcej…